Ślub w lesie – czy to możliwe? Jak planować i zorganizować ślub w plenerze? Sprawdź!

Ślub w lesie to bardzo ciekawy pomysł, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom natury. Piękne widoki i unikalny klimat – tego możesz się spodziewać, gdy zdecydujesz się zorganizować rustykalny ślub w lesie. Dowiedz się, jak to wygląda!
Alicja Kamińska
ślub w lesie

Piękny ślub i cudowne wesele to marzenie narzeczonych. Wiele osób decyduje się na organizację klasycznego przyjęcia w sali weselnej. Jeśli jednak masz ochotę na coś bardziej oryginalnego, możesz zorganizować ślub w lesie, a potem wyprawić w tym miejscu także huczne wesele. To świetna propozycja dla osób, które cenią sobie kontakt z naturą i luźny klimat. Podpowiadamy, jak zorganizować swój ślub w lesie i radzimy, co przygotować na przyjęcie weselne. Chcesz mieć przepiękny ślub, ale nieco wyłamać się ze schematu? Czytaj już teraz nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej o takich szczególnych uroczystościach!

Ślub cywilny w plenerze

Piękny ślub na łonie natury to marzenie wielu osób. Jeśli chcesz wziąć jedynie ślub cywilny, z pewnością nie będziesz mieć żadnych problemów z organizacją takiego wydarzenia w plenerze. Wystarczy dopełnić odpowiednich formalności w urzędzie stanu cywilnego. Co jasne, trzeba zapłacić za to, że urzędnik udziela ślubu poza swoim miejscem pracy. Warto podkreślić, że koszt będzie znacznie wyższy niż wówczas, gdy państwo młodzi zdecydują się na zawarcie małżeństwa w urzędzie. 

Ślub kościelny w plenerze

Niestety, w przypadku ślubu kościelnego w plenerze mogą pojawić się spore problemy. Według Kodeksu Prawa Kanonicznego ta piękna ceremonia powinna się odbywać wyłącznie w świątyni. Jednak za zgodą biskupa lub proboszcza miejsce na ślub może zostać zmienione. Jeśli marzeniem twoim i ukochanej osoby jest ślub kościelny w plenerze, powinniście się udać do księdza w swojej parafii i to z nim omówić szczegóły. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wyrazi zgody na plenerowy ślub, ale zawsze warto próbować i rozmawiać!

Sprawdź!
Czy warto zdecydować się na leczenie zębów przed ślubem?

Jak zorganizować wesele w lesie?

Niezależnie od konkretnego miejsca, organizacja wesela to spore wyzwanie. Jeśli dysponujesz czasem i jesteś dobrze zorganizowany na co dzień, z pewnością sobie poradzisz także z tym zadaniem. Do załatwienia jest jednak sporo, dlatego ten czas zazwyczaj dostarcza nie tylko ekscytacji, lecz także stresu. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalistów. Wedding planner to osoba, która powinna zorganizować piękne wesele i ślub. Doradzi w różnych kwestiach i będzie służyła pomocą. Jeśli chcesz mieć mniej zmartwień na głowie, skorzystanie z usług ludzi zajmujących się ślubami i weselami na co dzień to bardzo dobra decyzja. Dlaczego?

Jak zorganizować ślub w plenerze?

Wyzwań, z którymi musisz się mierzyć, nie zabraknie.

  1. Trzeba się zająć znalezieniem odpowiedniego miejsca do organizacji ślubu w lesie. Oczywiście, nie brakuje pięknych krajobrazów, ale najpierw należy uzgodnić wszystko z właścicielem danego terenu. Nie można po prostu wejść do lasu i zorganizować tam przyjęcia.
  2. Kolejny krok to wynajęcie namiotu lub parkietu, stołów, krzeseł, zastawy stołowej i wszystkich dekoracji.
  3. Do wybranego przez ciebie miejsca powinna prowadzić dobra droga, po której mogą jeździć samochody.
  4. Trzeba zadbać także o kwestie sanitarne, catering, muzykę, fotografa ślubnego i obsługę wesela.

Dlaczego warto zorganizować ślub w plenerze?

Wesele i ślub w lesie powinny zapisać się w pamięci pary młodej i gości. Może się wydawać, że natura bywa kapryśna i pogoda może spłatać figla nowożeńcom, więc niektórzy mają obawy co do takiej ceremonii. Co jednak przemawia za tym, by wziąć ślub na łonie natury? Podajemy kilka argumentów, które mogą cię przekonać.

Sprawdź!
Ślub prawosławny. Moda ślubna, zwyczaje i przebieg ceremonii

Luźny charakter wydarzenia

Piękny ślub i wesele w lesie wiążą się z tym, że ani para młoda, ani zaproszeni goście nie muszą być aż tak bardzo eleganccy. Oczywiście, wskazane są piękne suknie i garnitury, jednak nie muszą to być stroje balowe. Niezobowiązujący charakter imprezy to więcej luzu i zabawy ze stylizacją na pewno. W takiej scenerii świetnie będzie wyglądać delikatna sukienka w stylu boho i lekki lniany garnitur.

Piękne widoki i bliskość natury

Kolejny argument przemawiający za tym, że warto się zastanowić nad organizacją wesela i ślubu w lesie, to przepiękne widoki i bliskość natury. Nie da się ukryć, że las to magiczne miejsce, które jest wprost idealną scenerią do organizacji tak ważnego wydarzenia. Z pewnością ten wyjątkowy dzień zostanie zapamiętany przez pannę młodą, pana młodego i gości na zawsze między innymi ze względu na unikalny klimat. 

Oryginalny wystrój

Jeśli zdecydujesz się na zorganizowanie ślubu w lesie, możesz mieć pewność, że efektem będą piękne zdjęcia w wyjątkowej scenerii. To ty decydujesz o tym, jaki będzie wystrój na ślubie i weselu, ale w lesie możesz postawić na większy luz i modny styl boho. Będzie to świetnie współgrać z naturalnym otoczeniem. Wielu nowożeńców decyduje się na sesje fotograficzne w naturalnej scenerii już jakiś czas po ślubie. Ceremonia i przyjęcie w rustykalnym stylu pozwolą na kontakt z przyrodą już w

Ślub plenerowy staje się coraz bardziej popularny wśród młodych ludzi. Bliskość z naturą, cudowne widoki i wyjątkowy klimat, to coś, co wyróżnia przyjęcia w plenerze. Jeśli wiesz, że organizacja takiego wydarzenia przerośnie twoje możliwości, możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów. Na rynku jest wiele firm, które na co dzień zajmują się organizacją cudownych przyjęć, w tym także ślubów i wesel. Organizując ślub w lesie, możesz postawić na większy luz, rustykalne dekoracje i dobrą zabawę! Zarówno ślub w lesie, jak i piękne wesele zostanie w pamięci młodej pary i wszystkich gości!

Sprawdź!
Czemu ślub zimą okazać się może ciekawym pomysłem? Sprawdź przydatne informacje na ten temat, które możesz wykorzystać!
Zobacz także:
Archiwum: styczeń 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
ślub w ogrodzie

Ślub w ogrodzie – jak zorganizować ślub cywilny w plenerze i piękne wesele w ogrodzie? Sprawdź!

Next Article
ślub w namiocie

Ślub w namiocie – jak zorganizować ślub i wesele w plenerze?

Related Posts