Tańce weselne – czas integracji i zabawy

Wesele to nie tylko wyjątkowy czas dla pary młodej. Tańce weselne, to nieodzownym element tego wyjątkowego dnia i długiej nocy. Sprawiają, że goście dobrze się bawią oraz w ich pamięci zostaje mile wspomnienie.
Alicja Kamińska
tańce weselne

Tańce weselne to dość obszerne pojęcie. Zależą od zespołu muzycznego lub didżeja. Wpływ na całokształt zabawy weselnej ma również, albo nawet przede wszystkim styl i gust nowożeńców. Taniec na weselu najczęściej ma na celu integrować członków rodziny z obu stron oraz znajomych. Układy wymyślane są dla osób, które preferują tańczyć solo, w parach lub w większych grupach, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie. Warto się przełamać i wziąć udział w choć jednej takiej zabawie.

Tańce weselne – pierwszy taniec młodej pary

Pierwszy taniec, to bardzo ważny moment dla młodej pary, który zazwyczaj jest trenowany już wiele miesięcy wcześniej w szkole tańca. Wybór młodej pary, to nie tylko liryczny walc, ale często też salsa, czy tango.

Taniec w parach – nie tylko tańce weselne, ale również liczne zabawy

Będąc w parze, wiele osób czuje się pewniej, szczególnie tańcząc ze swoją drugą połówką. Jedna z ciekawszych propozycji, to podróż taneczna przez wszystkie najbardziej znane kraje. Ta zabawa, to połączenie najpopularniejszej z nich, czyli grupowego pociągu, ale po zatrzymywaniu się na każdej stacji, należy wykonać w swojej parze taniec, jaki zada wodzirej. Przykładowo mówi: teraz jesteśmy w Argentynie, a więc czas na tango. Dobrze i profesjonalnie poprowadzona impreza sprawi, że większość osób chętnie pójdzie na parkiet. A jakie jeszcze są często spotykane tego typu tańce weselne?

Sprawdź!
Rustykalne wesele w stodole - sielski klimat pełen miłości!

Taniec z balonem

Zabawa polega na tym, że otrzymany nadmuchany balon, umieszcza się pomiędzy osobami w parze, mniej więcej na wysokości brzucha. Nie ma tu nic skomplikowanego, ponieważ w wystarczy tak tańczyć, aby balon nie spadł na parkiet.

Muzyka stop – czyli za każdym inna poza

Nie każdy lubi występować w tego typu zabawach. Tańce weselne takie jak te kierowane są do osób odważnych. Częściej decydują się na udział w nich osoby młodsze. A na czym polega? Po zatrzymaniu się dowolnej piosenki w niezapowiedzianym momencie, każda para musi wykonać jak najszybciej się da daną pozę, wskazaną przez prowadzącego zabawę. Ta dwójka, która będzie ostatnia, odpada i opuszcza parkiet.

Tańce integracyjne – liczne i ciekawe tańce weselne

Choć tańców weselnych, które mają za zadanie rozruszać większość, a często wszystkich gości jest wiele, to warto porozmawiać z zespołem lub dj’em, aby doradził najlepsze, biorąc pod uwagę swoje doświadczenie. Najpopularniejsze z nich są rozpoznawane przez gości niemal po jednym dźwięku, podrywając ich od razu do zabawy.

Macarena

Chyba każdy uczestnik tej zabawy zna rytm i melodię najpopularniejszego tańca, jakim jest macarena. Układ charakteryzuje się powtarzalnością ruchów, a one same w sobie są bardzo łatwe do powtórzenia. Dzieci również świetnie sobie poradzą w takiej zabawie.

YMCA

To, co charakteryzuje taniec do tej piosenki, to gesty pokazywane podczas refrenu. Należy tak zatańczyć, aby ręce i dłonie układały się na kształt liter wyśpiewywanych, które jednocześnie są tytułem utworu. Reszta układu to improwizacja lub kreatywność wodzireja.

Sprawdź!
Tradycyjne góralskie wesele — prawdziwa, czy przereklamowana uroczystość?

Belgijka

Gości obecnych na weselu można porwać do skocznego tańca, jakim jest Belgijka. Choć to taniec integracyjny, to aby go wykonać, należy mieć obok siebie kogoś w parze.

Podsumowanie

Gier i zabaw, które są popularne na weselach, jest znacznie więcej. Młoda para powinna ustalić przed uroczystością wszystkie zabawy, nie tylko te taneczne. Znając szczegóły, będą się mniej stresować.Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
ślub na plaży

Ślub na plaży – porady i niezbędne informacje jak przygotować wyjątkowy ślub

Next Article
podróż poślubna

Podróż poślubna – wyjątkowy czas, o którym się pamięta do końca życia

Related Posts