Zawieszki na alkohol – elegancki drobiazg na weselny stół. Najmodniejsze motywy i ciekawe wzory na butelki

Weselny stół to miejsce przyciągające spojrzenia wszystkich gości. Powinien więc być udekorowany zgodnie z motywem przewodnim wesela. Sprawdź najlepsze pomysły na zawieszki na alkohol.
Alicja Kamińska
Zawieszki na alkohol

Wesele to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Dlatego jego organizacja pochłania tak wiele czasu. Państwo młodzi dbają, by każdy detal współgrał z przewodnim motywem wesela. Elementy takie jak zawieszki na alkohol stanowią istotny szczegół na stole weselnym. Dowiedz się w jaki sposób dopasować je do reszty ozdób.

Zawieszki na alkohol – dlaczego są ważne?

Dekoracja stołów weselnych często spędza sen z powiek państwa młodych. Każdy najdrobniejszy szczegół powinien pasować do stylu wesela. Zawieszki na alkohol muszą zostać dobrane do wystroju sali i waszego przyjęcia weselnego. Butelki z alkoholem zawierającym wysokoprocentowe trunki zachęcają do toastów ze strony zaproszonych gości. Dobrze więc, by wzbudzały zainteresowanie gości weselnych. Tekst znajdujący się na zawieszkach powinien zachęcić obecnych do poczęstunku i dobrej zabawy.

Personalizowane zawieszki na alkohol

Zawieszki na butelki można dowolnie spersonalizować. Warto umieścić na nich datę ślubu oraz imiona pary młodej. W ten sposób mogą też stać się ciekawą pamiątką. Można na nich umieścić również dowolny tekst, którego treść rozbawi gości i rozluźni atmosferę. W większości sklepów ślubnych bez problemu nadrukujesz wybrany przez siebie wierszyk. Zawieszki mogą być przymocowane do butelek za pomocą sznureczka lub w formie stylowych naklejek. Istnieje wiele możliwości, dlatego z pewnością nowożeńcy znajdą najlepszą dla siebie opcję.

Sprawdź!
Dlaczego Instax na wesele okazać się może bardzo przydatnym rozwiązaniem? Dowiedz się więcej na ten temat!

Zawieszki na alkohol z motywem roślinnym

Modne ostatnio kwiatowe wzory goszczą również na elementach dekoracyjnych. Zawieszki na alkohol z kwiatowym motywem będą wspaniałym dodatkiem do ślubu i wesela w stylu rustykalnym i boho. Te dwa tematy przewodnie cieszą się w ostatnim czasie największa popularnością. Zawieszki mogą być w kolorze białym jak i naturalnym, na szarym papierze. Doskonale będą współgrać z bukietami dekoracyjnymi z piwonii lub polnych kwiatów.

Eleganckie zawieszki na alkohol

Eleganckie zawieszki mogą zdobić butelki wódki na stołach ozdobionych w kolorystyce złoto-białej. Minimalistyczne a zarazem elegancie etykiety sprawią, że alkohol nie będzie wysuwał się na pierwszy plan. Równocześnie będą kolorystycznie współgrały z resztą ozdób obecnych na sali. Tak przyozdobione butelki z trunkami można wręczać gościom jako prezent pożegnalny, lub nagrodę w konkursach.

Geometryczne zawieszki na alkohol

Zawieszki geometryczne będą pasować do każdego wystroju sali weselnej. Kształt jaki pojawi się przy butelkach z alkoholem zależy tylko od inwencji twórczej młodej pary. W ofercie sklepów z akcesoriami ślubnymi można znaleźć dowolne kształty zarówno okrągłe, kwadratowe jak i prostokątne. Geometryczne zawieszki można przyozdobić dowolnym motywem, który będzie współgrał z resztą ozdób.

Śmieszne zawieszki na wódkę

Ciekawym pomysłem na wyjątkowe zawieszki jest umieszczenie na nich śmiesznego wierszyka, który wywoła uśmiech na twarzach gości. Taki oryginalny tekst na zawieszce ślubnej może zachęcić gości do degustacji trunków, tańców oraz wznoszenia licznych toastów na cześć młodej pary. Dzięki zabawnym wierszykom umieszczonym na etykietkach zadbasz o dobry nastrój i atmosferę na weselu. Nie wiesz jaki tekst umieścić na etykietce weselnej? Oto kilka przykładowych haseł, które bez wątpienia zapadną w pamięci twoich gości:

  1. Napój gaszący pragnienie;
  2. Środek przeciwbólowy;
  3. Płyn rozweselający;
  4. Nektar twojej odwagi;
  5. Zaufaj mi, potrafisz tańczyć – wódka;
  6. Ja tu jestem od atmosfery.
Sprawdź!
Ślub i wesele – jak je zorganizować, by na długo zostały w pamięci? Skorzystaj z naszych porad dla narzeczonych i gości!

Romantyczne sentencje na zawieszki

Butelki z etykietami mogą zawierać różnorodne treści. Jeśli masz romantyczną duszę, z pewnością zechcesz serwować alkohol okraszony sentencją pełną miłości. Inspiracji można szukać w poezji lub gotowych wierszykach, które można znaleźć w sieci.

Zawieszki na alkohol – modne motywy

Sezon ślubny wciąż trwa, dlatego jeśli brakuje ci pomysłu na dopełnienie dekoracji ślubnej, warto poznać obowiązujące trendy. Młode pary najchętniej wybierają geometryczne kształty z minimalistyczny wzorem lub subtelnym napisem, np. love. Coraz większą popularnością cieszą się również naklejki z imionami nowożeńców i datą ślubu. Wydają się nieco bardziej praktyczne, gdyż nie ma zagrożenia, że zostaną zalane lub uszkodzone. W kolorystce króluje klasyczne połączenie bieli ze złotem, lub nawiązujące do nurtu eko odcienie kraftowe.

Jak ozdobić butelki z alkoholem?

Odpowiednio ozdobiony alkohol będzie doskonale prezentował się na weselnym stole. Zawieszki na alkohol dopełniają całość dekoracji i stanowią uzupełnienie pozostałych elementów. Alkohol z zawieszką staje się tym samym znakiem rozpoznawczym wesela, szczególnie, gdy zamieścisz na nim motyw przewodni przypisany do całej uroczystości. Butelka z zawieszką nabiera eleganckiego charakteru, co czyni ją nie tylko ozdobą stołu. Tak przygotowany alkohol można proponować gościom jako prezent pożegnalny, który pozwoli na dłużej zachować w pamięci tą wyjątkową okazję.

Zawieszki na alkohol stanowią nieodłączny element dekoracyjny na weselnym stole. Zawieszki powinny być dobrane do pozostałych dekoracji na stole, a także kształtem i kolorem nawiązywać do motywu całego wesela. Taki sposób podania alkoholu jest elegancki i sprawia, że butelki z wysokoprocentowymi trunkami mogą posłużyć jako prezent dla gości. Na zawieszkach warto też umieścić podziękowania dla gości za przybycie i wspólne świętowanie tego pięknego dnia.

Sprawdź!
Winietki ślubne na stół – wizytówki, które ułatwią organizację przyjęcia weselnego. Jak wybrać najlepsze?
Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Brylantowe gody

Brylantowe gody – obchody 75 rocznicy ślubu. Jak uhonorować tą ważną rocznicę? Propozycje na udany jubileusz

Next Article
Jakim samochodem pojechać do ślubu

Jaki samochód do ślubu wybrać w 2022 roku?

Related Posts