Czasem mniej znaczy lepiej, czyli jak zorganizować slow wedding? Kilka zasad udanego wesela

Organizacja ślubu i wesela to prawdziwe wyzwanie, dlatego młodzi często korzystają ze wsparcia rodziny, przyjaciół lub specjalistów z branży ślubnej. Kluczowe jest, czy ma to być tradycyjne wesele, czy raczej slow wedding? Co wybrać? Podpowiadamy!
Rafał Laskowski
slow wedding

Slow wedding to wesele niepodobne w niczym do tradycyjnych przyjęć, pełnych przepychu, toczących się według ustalonego schematu. Przyjęcie w stylu slow rządzi się swoimi własnymi prawami, pozwala na większą swobodę, zwalnia z obowiązku przestrzegania zasad, zbliża do natury. Slow wedding to uroczystość dostosowana do potrzeb młodych, wpisująca się w ich styl życia. To sposób na realizację własnych marzeń o jednym z najważniejszych dni w życiu. Bez stresu, pompy, niepotrzebnych elementów tradycyjnego wesela. Slow wedding pozwala na autentyczność, zwolnienie tempa, ale przede wszystkim na naprawdę dobrą zabawę. Dlaczego warto podążać za ideą slow?

Czym jest slow life i idea slow wedding?

Slow life to idea, która propaguje życie w zwolnionym tempie. Dziś większość ludzi żyje na czas, pędząc każdego dnia. Styl życia charakteryzuje konsumpcjonizm, musimy coraz więcej zarabiać, by coraz więcej mieć. Slow life ma pozwolić cieszyć się z drobnych rzeczy, każdej chwili. Proponuje obcowanie z naturą, mniej stresu, skupienie się na relacjach z bliskimi i z otoczeniem. Każdy powinien umieć zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, rodzinnym. Filozofia slow każe zwrócić uwagę na to, co jesz, w co się ubierasz, a nawet, jakich kosmetyków używasz. Twój wybór powinien być przemyślany. Osoby żyjące w duchu filozofii, nie tracą czasu na zbędne czynności, a dążą do rozwoju, samodoskonalenia, dbają o siebie i żyją blisko natury. Ich motto brzmi „slow down”. To bardzo wymowne, biorąc pod uwagę, że współczesny świat pędzi nieubłaganie do przodu. Obok pojęcia slow life, pojawiło się określenie slow wedding, które zyskuje coraz większą popularność.

Sprawdź!
Jaki psalm na ślub wybrać? Co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz szukać? Poznaj najładniejsze pieśni

Jak zorganizować slow wedding, czyli alternatywne wesele?

Jak zorganizować wesele odmienne od tradycyjnego? Pamiętaj, że slow wedding oznacza przyjęcie zgodne z waszymi pragnieniami, upodobaniami. Oznacza, że jeśli coś wam się nie podoba, lub tego nie chcecie, nie musicie tego robić. Wesele powinno być spełnieniem waszych marzeń! O czym musisz wiedzieć, jeśli planujesz organizację wesela w zgodzie z zasadami slow wedding?

  • Slow wedding oznacza wybór miejsca blisko natury; nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować wesele w stodole! Przyjęcie może odbyć się w plenerze, goście mogą się bawić w pięknie oświetlonych altanach, namiotach. Nie jest wam potrzeba ogromna sala weselna.
  • Przyjęcie weselne nie ma ustalonego harmonogramu, a wasi goście nie muszą się stresować i spieszyć; to sposób na odpoczynek i czerpanie prawdziwej przyjemności z każdej chwili przyjęcia.
  • Slow wedding to także troska o ekologię – kwiaty doniczkowe zamiast ciętych, uzdatniona woda do picia zamiast napojów w plastikowych butelkach, czy przystawki w formie bufetu, slow food to tylko niektóre pomysły. Dzięki takiemu podejściu zapobiegamy marnowaniu się jedzenia, czy produkowaniu nadmiernej ilości śmieci.
  • Wesele może być naprawdę slow, bez sztywnych ram czasowych i stałych tradycyjnych elementów jak oczepiny, zaplanowane zabawy. To spontaniczność, czas dla siebie i najbliższych.

Ślub i wesele w stylu slow – czy warto?

Jeśli chcecie zorganizować wesele w duchu slow wedding, musicie się liczyć ze zdziwieniem gości. Ci najczęściej oczekują znanego sobie schematu. Zazwyczaj jednak szybko przekonują się do takiego pomysłu, a nawet wpadają w zachwyt. Organizując wesele warto pomyśleć o sobie i swoich potrzebach – pierwszy dzień wspólnej drogi powinien być po prostu inny i wyjątkowy. Zamiast zabawy na sali możecie rozstawić leżaki i rozłożyć koce w ogródku, a jako dekoracje wybrać naturalne elementy. Ważna jest także muzyka, która ma podobać się przede wszystkim młodym. Niezależnie od tego, czy będzie grał zespół, czy DJ, wybierzcie repertuar, przy którym będziecie doskonale się bawić. Nie zapomnijcie również o fotografii ślubnej – także w stylu slow. Niech fotograf uchwyci bezcenne momenty podczas zabawy, skupi się na uczuciach i emocjach, a nie sztucznych i wymuszonych pozach. Czy warto postawić na slow wedding? Dzień, w którym dwoje ludzi przyrzeka sobie kochać się na zawsze jest wyjątkowy, a wy musicie to czuć. Ślub i wesele, podczas którego rozbrzmiewa hasło slow down, to sposób na udaną zabawę.

Sprawdź!
Upominek dla gości weselnych – obowiązek czy przyjemny dodatek? Podziękowania dla gości. Sprawdź, na co się zdecydować!

Ślub i wesele to dzień wyjątkowy, niezależnie od tego, w jakim stylu je urządzą młodzi – czy będzie to boho, czy rustykalny, przyjęcie na plaży, czy na polanie. Jak będzie wyglądać wasze wesele, kogo zechcecie zaprosić, czy pojawi się fotograf ślubny, czy będą obowiązywać garnitury? To wszystko zależy od was i ma być waszym pomysłem. To najważniejsza zasada stylu wesela, jakim jest slow wedding.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
niestandardowe atrakcje weselne

Niestandardowe atrakcje weselne – oryginalne pomysły na weselne zabawy!

Next Article
ślub z obcokrajowcem

Ślub z obcokrajowcem – inaczej, czy tak samo?

Related Posts