Ile kosztuje DJ na wesele?

Huczne wesele i muzyka idą ze sobą w parze! Zespół muzyczny i DJ to koszt, który koniecznie musicie uwzględnić w swoim budżecie. Ile kosztuje taka usługa i czy rozbieżności w cenie zależne są wyłącznie od talentu muzyków? Dowiedz się, ile kosztuje DJ na wesele i zdecyduj, czy takiej muzycznej oprawie marzysz.
Alicja Kamińska
ile kosztuje dj na wesele

Przyjęcie weselne nie może obejść się bez odpowiedniej oprawy muzycznej! Zapewnia ją nie tylko zespół, ale również DJ i wodzirej, którzy sprawią, że wszyscy goście weselni będą bawić się znakomicie! Ile kosztuje DJ na wesele, co ma wpływ na cenę jego usług i wreszcie, gdzie go znaleźć?

Wodzirej i DJ weselny w jednym

Coraz więcej par młodych decyduje się zastąpić klasyczną kapelę weselną DJ-em. Dobry DJ jest nie tylko usługodawcą, który odpowiada za oprawę muzyczną, ale również prowadzi całą imprezę, sprawiając że goście się nie nudzą, a całe wesele ma określony plan.

Czy warto zatrudnić także wodzireja?

Prowadzenie wesela jest jedną z czynności, która należy do DJ-a, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by oprócz niego na imprezie był jeszcze konferansjer czy wodzirej, który zadba o nastroje gości, proponując w odpowiednim momencie wzniesienie toastów czy zabawę, dzięki której zintegruje się rodzina pana młodego i pani młodej.

Oprócz oprawy muzycznej czy prowadzenia samego wesela, DJ bardzo często oferuje różne dodatki, które są atrakcją – to popularne napisy LOVE, wytwornica dymu wprowadzająca magię na parkiecie czy fotobudka, która pozwoli na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Sprawdź!
Ile kosztuje ślub cywilny? Ceremonia w Urzędzie Stanu Cywilnego?

Ile kosztuje DJ na wesele – cennik usług

Muzyka na weselu stanowi bardzo ważny element całej imprezy, dlatego młoda para, przygotowując się do tego dnia, musi dużo czasu poświęcić na zapewnienie odpowiedniej oprawy, która zadowoli większość gości. DJ na wesele jest zdecydowanie tańszą opcją niż kapela i muzyka na żywo, co wynika z ilości członków ekipy muzycznej.

DJ zapewnia nagłośnienie, a także światła, co również wpływa na cenę jego usług. Znaczenie ma także ilość pracy DJ-a – jeśli ma jedynie zapewnić repertuar muzyczny – koszt będzie niższy.

Usługi DJ-a, które wpływają na koszty

Wraz ze wzrostem ceny zwiększa się pakiet jego możliwości – obsługa wesela jako wodzirej, dodatkowe atrakcje w postaci dymu czy wyjątkowego oświetlenia, a także prowadzenie zabaw, w które zaangażuje uczestników wesela.

Początkujący DJ to koszt około 1000 złotych, ale osoba bardziej doświadczona za swoje usługi może zażyczyć sobie powyżej 7000 złotych. Średni koszt DJ-a na wesele to 3500 złotych. Oprócz wymienionych wyżej elementów na cenę wpływ ma region kraju, ilość imprez oraz sława samego DJ-a.

DJ i wodzirej w jednym – jak wybrać dobrego konferansjera?

Wynajęcie zespołu, który zapewni muzykę na weselu z pewnością ma swój urok, ale na wesele z klasą lepiej jest zatrudnić profesjonalnego DJ-a. Zagra nie tylko znane utwory, które porwą do tańca gości, ale sprawi, że wszyscy obecni na imprezie będą czuli się swobodnie.

Sprawdź!
Ile kosztuje ślub kościelny? Czy takie usługi mają swój cennik?

Wodzirej dba o przebieg wesela – obserwuje, jak zachowują się goście, czy potrzebują przerwy, a może odpowiedniej motywacji do zabawy. Im bardziej doświadczony jest DJ, tym zabiegi, które będzie stosował będą dyskretniejsze, co wynika z ilości imprez, w jakich brał udział. Dobry DJ gra muzykę, którą wcześniej ustala z nowożeńcami, sonduje ich gust muzyczny, stara się też zaproponować coś od siebie, aby móc podczas imprezy zaangażować jak największą ilość gości.

Opinie mają znaczenie – sprawdź je, wybierając DJ-a!

Wszystkie te informacje znajdziesz w opiniach, które znajdują się na stronach danych DJ-ów. Warto jednak zebrać także kontakty do prezenterów z imprez, na których mieliście okazję być także jako goście i bawiliście się wyśmienicie. Większość konferansjerów posiada referencje od zadowolonych par młodych, a także zamieszcza na swoich wizytówkach internetowych fragmenty filmów prezentujących swoją pracę.

Warto także zapoznać się z ich opisami – niektórzy deklarują, że grają tylko określone gatunki muzyczne lub występują na weselach utrzymanych w konkretnym klimacie.

DJ na weselu – na co zwrócić uwagę?

Wybierając DJ-a na wesele, zapoznaj się z jego portfolio. Wybierzcie wspólnie repertuar, który sprawi, że poczujecie się niezwykle wyjątkowo w tym ważnym dla was dniu! Podczas rozmów z DJ-em, zwróćcie uwagę na to, co wchodzi w skład jego usług – czy to tylko oprawa muzyczna, czy również prowadzenie całości przyjęcia.

W cenniku powinny być wyszczególnione takie elementy, jak:

  • czas pracy na weselu;
  • nagłośnienie i światła;
  • prowadzenie wesela jako wodzirej;
  • atrakcje dodatkowe – między innymi napis LOVE, dodatkowe światła czy ciężki dym.
Sprawdź!
Ile kosztuje wesele na 50 osób? Jak zaplanować budżet z głową?

Każdy z tych elementów niewątpliwie wpłynie na ostateczną cenę usługi – część DJ-ów posiada pełen pakiet w jednej cenie, u innych należy za każdą usługę dodatkowo zapłacić.Niezależnie od tego, ile kosztuje DJ na wesele, odpowiednia muzyka na przyjęciu to klucz do dobrej zabawy! Jako para młoda możecie zdecydować, czy całą imprezę poprowadzi jeden DJ czy cała ekipa, która będzie obserwować i zabawiać gości. Bez względu na to, co wybierzecie, ten dzień z pewnością będzie wyjątkowy!

Zobacz także:
Archiwum: styczeń 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
ile kosztuje fotograf na wesele

Zdjęcia ślubne – ile kosztuje fotograf na wesele i czy warto oszczędzać na fotografii ślubnej?

Next Article
ile kosztuje wesele na 100 osób

Ile kosztuje wesele na 100 osób? Jak dobrze obliczyć koszt wesela i opracować budżet?

Related Posts