Ile kosztuje zespół na wesele? Jak dopasować repertuar, by zapewnić idealną oprawę muzyczną wesela?

Muzyka łagodzi obyczaje, ale też sprzyja integracji! Jeśli marzycie o tradycyjnej imprezie weselnej, dobrym pomysłem jest wynajęcie zespołu – stworzy świetny klimat, przy którym obie rodziny i znajomi będą bawić się wyśmienicie! Ile kosztuje zespół na wesele?
Alicja Kamińska
ile kosztuje zespół na wesele

Przygotowania do ślubu i wesela idą pełną parą! Wymarzony dzień zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że należy zadbać także o odpowiednią oprawę muzyczną całej imprezy. DJ oraz kapela na wesele to najbardziej optymalny wybór – pytanie, ile kosztuje zespół weselny i przede wszystkim, jak go sprawdzić oraz ustalić odpowiedni repertuar. Wreszcie, czy wynajęcie zespołu jest równoznaczne z wynajęciem wodzireja?

Zespół muzyczny czy DJ na wesele?

Bez dobrej oprawy muzycznej impreza weselna jest po prostu nudna! Goście głównie siedzą przy stołach i czekają na tort i często dość szybko opuszczają przyjęcie. Tymczasem wynajęcie DJ-a lub dobrego zespołu może sprawić, że wesele przejdzie do najlepszych w historii!

Zarówno DJ, jak i zespół muzyczny zapewniają gościom rozrywkę. W obu przypadkach prowadzą całe wesele, obserwując zachowanie i emocje gości. Wodzirej zaprasza na toasty, do tańca, a także zachęca gości do udziału w oczepinach, które mogą przybrać nieco nowocześniejszą formę.

Sprawdź!
Ile kosztuje wesele? Jak dużym wydatkiem jest przyjęcie na sto osób, a ile kosztuje organizacja wesela nieco skromniejszego?

Muzyka na weselu – a może i DJ i zespół?

Decydując się na DJ-a, mamy pewność, że usłyszymy utwory, które znamy z radia, a zatem nie będzie tu nowej aranżacji. Muzyka na żywo to natomiast coś wyjątkowego, co sprawi, że całe wesele nabierze innego klimatu. Zdarza się, że orkiestra składa się z kilku członków, do których zalicza się także DJ, a zatem istnieje możliwość pomieszania obu stylów wesela.

Decyzja o tym, co jest lepsze – zespół na żywo czy DJ – pozostaje zatem decyzją pary młodej.

Dobry zespół weselny – ile kosztuje kapela na wesele?

Ustalenie szczegółowego kosztu wesela jest proste, choć dopięcie budżetu bywa skomplikowane. Jednym z czynników, który o tym decyduje jest właśnie wynajęcie zespołu na wesele. To wydatek od 1000 do nawet 30000 złotych! Skąd bierze się taka rozbieżność? Przede wszystkim warto zapoznać się z cennikiem zespołu muzycznego oraz jego ofertą.

Ostateczna cena, jaką należy zapłacić za zespół muzyczny na przyjęcie weselne, zależna jest od:

  • składu zespołu – im liczniejszy, tym cena będzie wyższa;
  • tego, czy zespół będzie tylko zajmował się oprawą muzyczną, czy również prowadził imprezę;
  • dodatkowych atrakcji, do których zalicza się ciężki dym, światła, lepsze nagłośnienie;
  • poprawin – jeśli również następnego zespół będzie występował, jego cena będzie wyższa;
  • doświadczenia.

Średnio za zespół w Polsce trzeba zapłacić około 5000 złotych, choć oczywiście jest to także zależne od regionu, w którym odbywać się będzie wesele.

Sprawdź!
Korkowe na weselu – jak uniknąć ukrytych opłat związanych ze ślubem? Ceny i zasady przechowywania i wnoszenia alkoholu

Zespół weselny – co powinno znaleźć się w umowie?

Ostateczna cena zespołu grającego muzykę na żywo zależna jest od tego, co wspólnie ustalicie, czyli ilość członków bandu, dodatkowe atrakcje i czas grania. Wszystkie te elementy powinny znaleźć się w treści umowy, dzięki której będziecie mogli cieszyć się wspaniałą oprawą podczas swojego wesela.

Profesjonalny zespół pomoże wam ustalić te szczegóły, zaproponuje również alternatywy na różne okoliczności. Koszt wynajęcia zespołu muzycznego na wesele może też być nieco niższy, jeśli od jednego usługodawcy zamówicie kilka innych atrakcji. Zdarza się, że zespoły współpracują także z fotografem i kamerzystą, a nawet barmanem!

Cover band na weselu – jak znaleźć dobry zespół?

Najlepsze zespoły weselne współpracują z młodą parą tak, aby dzień ślubu był naprawdę wyjątkowy. Szukając orkiestry na wesele, warto zapoznać się z ofertą różnych grup na stronach ślubnych. Najczęściej zespoły zamieszczają na nich pełną ofertę wraz z cennikiem, a także próbki swoich występów.

Wybierając zespół na wesele, nie bójcie się pytać!

Profesjonalny zespół weselny odpowie na wszystkie wasze pytania i podzieli się materiałami z innych imprez, dzięki czemu będziecie mieć pewność, że wybrana przez was grupa idealnie pasuje do waszego przyjęcia. Zespół coverowy razem z wami przygotuje również repertuar tak, aby pasował do stylu wesela, a jednocześnie był na tyle interesujący, by goście dobrze się bawili.

Zespół na wesele wcale nie musi ograniczać się do jednego gatunku muzycznego! Choć na polskich imprezach przeważa disco polo, możecie umówić się z członkami zespołu, aby był bardziej kreatywny, a goście weselni na parkiecie bawili się zarówno przy starych, jak i nowych przebojach!

Sprawdź!
Ile kosztuje DJ na wesele?

Ile kosztuje zespół na wesele? Wydatek, który się opłaca!

Wesele bez muzyki nie może się udać! Piękna suknia ślubna musi zostać zaprezentowana w całej swojej okazałości, a najlepsza ku temu okazja to pierwszy taniec! Zespół złożony z kilku muzyków może być również znakomitą oprawą dla różnych momentów wesela, takich jak wzniesienie pierwszego toastu, podczas którego wybrzmią werble, czy podanie tortu weselnego, gdy muzycy będą przygrywać młodej parze “sto lat”. Wesele w stylu boho to natomiast idealna okazja, by posłuchać etnicznych i spokojnych kawałków, które towarzyszyć będą gościom podczas spożywania ciepłych posiłków.

Ślub i wesele jak z bajki – zespół muzyczny, który zapewni idealną atmosferę!

Ślub i wesele to najpiękniejszy i najważniejszy dzień w życiu, dlatego wszystko powinno być idealne. Przygotowując całą imprezę, musicie oszacować koszt talerzyka, do którego wliczy się nie tylko jedzenie, ale również dekoracja sali, fotograf, drink bar oraz muzyka.

Znając motyw przewodni przyjęcia weselnego, możecie rozpocząć poszukiwanie miejsca na imprezę, ustalić koszty ślubu, a później zająć się dekoracją i muzyką. Mając świadomość swojego budżetu oraz własnych oczekiwań, a także wiedząc, ile kosztuje zespół na wesele, z pewnością znajdziecie najlepsze rozwiązanie na muzyczną oprawę tego wyjątkowego dnia.

Zobacz także:
Sprawdź!
Ile kosztuje drink bar na wesele? Czy warto wynająć barmana?
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
muzyka na wesele

Muzyka na wesele, czyli nie tylko hitowa playlista! DJ czy zespół weselny? Poznaj plusy i minusy!

Następny artykuł
ile kosztuje kamerzysta na wesele

Ile kosztuje kamerzysta na wesele? Film z uroczystości ślubnej to pamiątka na całe życie!

Zobacz też