Ile kosztuje zespół na wesele i jak dopasować repertuar?

Ile kosztuje zespół na wesele? Warto odłożyć na niego trochę pieniędzy. Muzyka łagodzi obyczaje, ale też sprzyja integracji! Jeśli marzycie o tradycyjnej imprezie weselnej, wynajęcie zespołu to świetny pomysł – stworzy klimat, przy którym obie rodziny i znajomi będą bawić się wyśmienicie!
Alicja Kamińska
ile kosztuje zespół na wesele

W skrócie:

  1. Wynajęcie zespołu na wesele może kosztować od 1000 do nawet 30 000 złotych! 💰
  2. Średnio pary młode płacą 5000 zł za muzykę na żywo 💸
  3. Koszt zależy m.in. od tego, jak znany jest zespół, z ilu członków się składa i jak długo będzie grać 🎶
  4. Efekty dymne i świetlne także podnoszą cenę usługi 💸
  5. Zespół może grać własne utwory lub covery – warto wcześniej ustalić repertuar 🎶

Przygotowania do ślubu i wesela idą pełną parą! Wymarzony dzień zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że należy zadbać także o odpowiednią oprawę muzyczną całej imprezy. DJ oraz kapela na wesele to najbardziej optymalny wybór – pytanie, ile kosztuje zespół weselny i przede wszystkim, jak go sprawdzić oraz ustalić odpowiedni repertuar. Wreszcie, czy wynajęcie zespołu jest równoznaczne z wynajęciem wodzireja?

Zespół muzyczny czy DJ na wesele?

Bez dobrej oprawy muzycznej impreza weselna jest po prostu nudna! Goście głównie siedzą przy stołach i czekają na tort i często dość szybko opuszczają przyjęcie. Tymczasem wynajęcie DJ-a lub dobrego zespołu może sprawić, że wesele przejdzie do najlepszych w historii!

Sprawdź!
Ile kosztuje kamerzysta na wesele? Film z uroczystości ślubnej to pamiątka na całe życie!

Zarówno DJ, jak i zespół muzyczny zapewniają gościom rozrywkę. W obu przypadkach prowadzą całe wesele, obserwując zachowanie i emocje gości. Wodzirej zaprasza na toasty, do tańca, a także zachęca gości do udziału w oczepinach, które mogą przybrać nieco nowocześniejszą formę.

Muzyka na weselu – a może i DJ i zespół?

Zespół czy DJ?
Zespół:
- Wyjątkowy klimat. Zespół bardziej zapadnie gościom w pamięć niż DJ!
- Repertuar we własnym stylu. Tę samą piosenkę można zagrać na różne sposoby – zespół spełni Wasze życzenia.
- Droższy. Za zespół na żywo zapłacisz kilka tysięcy więcej niż za DJa.
DJ:
- Znane i lubiane utwory. DJ zagra to, do czego goście spodziewają się tańczyć – raczej nie zrobi się drętwo!
- Nowoczesny. DJ łatwiej trafi w gusta młodzieży i skłoni gości, by wyszaleli się na weselu, niż tradycyjny zespół.
- Zmieści się w mniejszym budżecie. Cenniki DJów są raczej podobne do siebie i bardziej przyjazne dla skromnych wesel.

Decydując się na DJ-a, mamy pewność, że usłyszymy utwory, które znamy z radia, a zatem nie będzie tu nowej aranżacji. Muzyka na żywo to natomiast coś wyjątkowego, co sprawi, że całe wesele nabierze innego klimatu. Zdarza się, że orkiestra składa się z kilku członków, do których zalicza się także DJ, a zatem istnieje możliwość pomieszania obu stylów wesela.

Decyzja o tym, co jest lepsze – zespół na żywo czy DJ – pozostaje zatem decyzją pary młodej.

Dobry zespół weselny – ile kosztuje kapela na wesele?

Ustalenie szczegółowego kosztu wesela jest proste, choć dopięcie budżetu bywa skomplikowane. Jednym z czynników, który o tym decyduje jest właśnie wynajęcie zespołu na wesele. To wydatek od 1000 do nawet 30000 złotych! Skąd bierze się taka rozbieżność? Przede wszystkim warto zapoznać się z cennikiem zespołu muzycznego oraz jego ofertą.

Ostateczna cena, jaką należy zapłacić za zespół muzyczny na przyjęcie weselne, zależna jest od:

  • składu zespołu – im liczniejszy, tym cena będzie wyższa;
  • tego, czy zespół będzie tylko zajmował się oprawą muzyczną, czy również prowadził imprezę;
  • dodatkowych atrakcji, do których zalicza się ciężki dym, światła, lepsze nagłośnienie;
  • poprawin – jeśli również następnego zespół będzie występował, jego cena będzie wyższa;
  • doświadczenia.
Sprawdź!
Ile się daje na wesele? Sprawdź, jaka kwota w kopercie będzie odpowiednia i ucieszy Młodą Parę!

Średnio za zespół w Polsce trzeba zapłacić około 5000 złotych, choć oczywiście jest to także zależne od regionu, w którym odbywać się będzie wesele.

Zespół weselny – co powinno znaleźć się w umowie?

Co zawrzeć w umowie z zespołem?
1. Data i godziny występu
2. Kwota wynagrodzenia
3. Skład zespołu (konkretne osoby)
4. Liczba i rodzaje instrumentów
5. Lista utworów
6. Dodatkowe atrakcje
7. Wysokość zaliczki lub zadatku
8. Czas i sposób rozliczenia

Ostateczna cena zespołu grającego muzykę na żywo zależna jest od tego, co wspólnie ustalicie, czyli ilość członków bandu, dodatkowe atrakcje i czas grania. Wszystkie te elementy powinny znaleźć się w treści umowy , dzięki której będziecie mogli cieszyć się wspaniałą oprawą podczas swojego wesela.

Profesjonalny zespół pomoże wam ustalić te szczegóły, zaproponuje również alternatywy na różne okoliczności. Koszt wynajęcia zespołu muzycznego na wesele może też być nieco niższy, jeśli od jednego usługodawcy zamówicie kilka innych atrakcji. Zdarza się, że zespoły współpracują także z fotografem i kamerzystą, a nawet barmanem!

Cover band na weselu – jak znaleźć dobry zespół?

Najlepsze zespoły weselne współpracują z młodą parą tak, aby dzień ślubu był naprawdę wyjątkowy. Szukając orkiestry na wesele, warto zapoznać się z ofertą różnych grup na stronach ślubnych. Najczęściej zespoły zamieszczają na nich pełną ofertę wraz z cennikiem, a także próbki swoich występów.

Wybierając zespół na wesele, nie bójcie się pytać!

Profesjonalny zespół weselny odpowie na wszystkie wasze pytania i podzieli się materiałami z innych imprez, dzięki czemu będziecie mieć pewność, że wybrana przez was grupa idealnie pasuje do waszego przyjęcia. Zespół coverowy razem z wami przygotuje również repertuar tak, aby pasował do stylu wesela, a jednocześnie był na tyle interesujący, by goście dobrze się bawili.

Wskazówka 🎶

Zespół na wesele wcale nie musi ograniczać się do jednego gatunku muzycznego! Choć na polskich imprezach przeważa disco polo, możecie umówić się z członkami zespołu, aby był bardziej kreatywny, a goście weselni na parkiecie bawili się zarówno przy starych, jak i nowych przebojach!

Ile kosztuje zespół na wesele? Wydatek, który się opłaca!

Różne budżety 
i czego się spodziewać
- 1000 zł: Oprawa muzyczna samej ceremonii
- 3000 zł: DJ lub duet na żywo
- 5000 zł: mała lokalna kapela
- 10000 zł: 7-osobowy zespół

Wesele bez muzyki nie może się udać! Piękna suknia ślubna musi zostać zaprezentowana w całej swojej okazałości, a najlepsza ku temu okazja to pierwszy taniec! Zespół złożony z kilku muzyków może być również znakomitą oprawą dla różnych momentów wesela, takich jak wzniesienie pierwszego toastu, podczas którego wybrzmią werble, czy podanie tortu weselnego, gdy muzycy będą przygrywać młodej parze “sto lat”. Wesele w stylu boho to natomiast idealna okazja, by posłuchać etnicznych i spokojnych kawałków, które towarzyszyć będą gościom podczas spożywania ciepłych posiłków.

Sprawdź!
Korkowe na weselu – jak uniknąć ukrytych opłat związanych ze ślubem? Ceny i zasady przechowywania i wnoszenia alkoholu

Zespół muzyczny to przepis na ślub i wesele jak z bajki!

Ślub i wesele to najpiękniejszy i najważniejszy dzień w życiu, dlatego wszystko powinno być idealne. Przygotowując całą imprezę, musicie oszacować koszt talerzyka, do którego wliczy się nie tylko jedzenie, ale również dekoracja sali, fotograf, drink bar oraz muzyka.

Znając motyw przewodni przyjęcia weselnego, możecie rozpocząć poszukiwanie miejsca na imprezę, ustalić koszty ślubu, a później zająć się dekoracją i muzyką. Mając świadomość swojego budżetu oraz własnych oczekiwań, a także wiedząc, ile kosztuje zespół na wesele, z pewnością znajdziecie najlepsze rozwiązanie na muzyczną oprawę tego wyjątkowego dnia.

Inni często pytają…

Ile kosztuje dobry zespół na wesele?

Dobry i doświadczony zespół składający się z 5–6 osób może kosztować 6–12 tysięcy złotych. Duet lub trio da się wynająć za mniej niż 5 tysięcy złotych – popularne są duety składające się z DJa i wodzireja.

Ile kosztuje wynajęcie zespołu disco polo na wesele?

To zależy, czy chcesz wynająć prawdziwe gwiazdy, czy lokalną kapelę odtwarzającą utwory disco polo. Znane nazwiska oznaczają koszt nawet 30 tysięcy za występ! Przykładowo Piękni i Młodzi lub Weekend wezmą co najmniej 32 tysiące za godzinę grania. Wynajęcie After Party czy Daj To Głośniej wiąże się z wydatkiem ok. 22 tysięcy.

Ile kosztuje Zenek na wesele?

Jeśli chcesz, aby na Twoim weselu wystąpił Akcent z Zenkiem Martyniukiem na czele, szykuj się na wydatek co najmniej 35 tysięcy. Niezapomniana impreza gwarantowana!

Sprawdź!
Ile kosztuje wesele na 150 osób? Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć?
Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
ile kosztuje barman na wesele

Ile kosztuje barman na wesele? | Koszt pokazu barmańskiego

Next Article
ślub w vegas

Ślub w Vegas – jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć ślub w Las Vegas?

Related Posts