Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu – czy powinniśmy wysłać je każdej młodej parze?

Rok po ślubie to z pewnością wspaniała okazja, aby złożyć młodej parze religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu. Czy jednak powinni je otrzymać wszyscy nowożeńcy, czy tylko ci, którzy brali ślub kościelny?
Rafał Laskowski
Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu

Życzenia z okazji pierwszej rocznicy ślubu to miły gest, dlatego jeśli pamiętamy o tym wydarzeniu, warto złożyć je młodym małżonkom. Wystarczy wtedy wiadomość SMS – rozmowa telefoniczna nie jest najlepszym sposobem na złożenie życzeń, ponieważ może przeszkadzać w celebracji tego wyjątkowego wydarzenia młodej parze. Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu powinny natomiast być składane w wyjątkowych okolicznościach – kiedy?

Kiedy składać religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu

Religijne życzenia nie są przeznaczone dla wszystkich. Decydując się na ich złożenie należy uszanować uczucia religijne drugiej strony. Oczywiście, jeśli para brała ślub kościelny, prawdopodobnie również nauka kościoła jest jej bliska, a zatem takie życzenia będa jak najbardziej na miejscu.

Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu najbezpieczniej jest złożyć tuż po mszy rocznicowej, na którą decyduje się wiele par. 

Jak składać religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu?

Jeśli młoda para zdecydowała się na mszę z okazji rocznicy ślubu, religijne życzenia warto wręczyć im na spotkaniu po mszy. Możesz złożyć je osobiście, choć wypisane na kartce z pewnością będą doskonałą pamiątką, do której nowożeńcy chętnie będą wracać.

Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu mogą być modlitwą, fragmentem biblii, który opowiada o miłości, a także małżeńską radą, która pozwoli młodej parze wytrwać w swoim postanowieniu i żyć zgodnie z boskimi przykazaniami.

Sprawdź!
Czym są nauki przedmałżeńskie? Sprawdź przydatne informacje na temat kursów przedmałżeńskich dla narzeczonych!

Jaką formę powinny mieć religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu?

Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu możesz przekazać w takiej samej formie, jak klasyczne życzenia. Odpowiednia będzie specjalna okolicznościowa kartka, w której odręcznie wypiszesz swoje przesłanie.

Możesz również skorzystać z gotowej kartki okolicznościowej, jedynie się w niej podpisując.

Kartki okolicznościowe możesz również stworzyć samemu. Do ozdobnego brystolu wystarczy dołączyć zdjęcie, zasuszone kwiaty, albo korale ułożone w formie różańca, co z pewnością będzie ważne dla nowożeńców.

Czego nie pisać w religijnych życzeniach z okazji rocznicy ślubu?

Podczas składania życzeń z okazji rocznicy ślubu łatwo o faux pax. Podobnie, jak w wielu aspektach dotyczących ślubu i wesela, mniej znaczy więcej! Jeśli decydujesz się na modlitwę, nie dokładaj dodatkowego wiersza, natomiast jeśli samemu układasz życzenia, staraj się nie poruszać delikatnych tematów, do których z pewnością należy powiększenie rodziny.

Jeśli młoda para żyje zgodnie z naukami kościelnymi z pewnością stara się o powiększenie rodziny – starania mogą jednak zająć kilka lat, a przypominanie o tym fakcie może wprowadzić dodatkową frustrację.

Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu to z pewnością miły gest, który doceni młoda para. Pamiętaj, aby takie życzenia kierować tylko do osób, które zawarły ślub kościelny.

Zobacz także:
Sprawdź!
Save the date – co to za zwyczaj? W jaki sposób poinformować bliskich o planowanym ślubie?
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
różnica wieku w związku

Różnica wieku w związku – czy pesel ma wpływ na szczęśliwy związek?

Następny artykuł
starosta weselny

Starosta weselny – kim jest ta tajemnicza postać, która pilnuje przebiegu całego wesela?

Zobacz też