Sesja narzeczeńska – inspiracje, porady na wykonanie wyjątkowej pamiątki

Sesja narzeczeńska to idealny sposób na upamiętnienie wyjątkowego czasu w życiu. Każda chwila jest bezcenna, a zdjęcia wykonane w profesjonalny sposób będą cieszyć przez wiele lat. Zainspiruj się.
Alicja Kamińska
sesja narzeczeńska

Uczucia do ukochanej osoby, uśmiechy i pełne miłości spojrzenia, to rzeczy, które dobry fotograf uwieczni na zdjęciach. Sesja narzeczeńska to świetny sposób na kreatywne i miłe spędzenie czasu z przyszłym małżonkiem. Tak uzyskane zdjęcia będą nie tylko idealną pamiątką do albumu, który będzie cieszył i budził wspomnienia u zakochanych, ale mogą przydać się do tworzenia zaproszeń, podziękowań ślubnych lub prezentów dla najbliższych. Sprawdź, o czym warto wiedzieć, planując sesję narzeczeńską i jak się do niej przygotować.

Sesja narzeczeńska – trening przed sesją ślubną i poznanie fotografa

Pozowanie przed obiektywem aparatu niejednego wprawia w zakłopotanie. Zdobycie doświadczenia podczas sesji narzeczeńskiej to świetne przygotowanie do udanej sesji zdjęciowej ślubnej. Przećwiczone pozy przyspieszą pracę Młodych przed obiektywem podczas wykonywanych kolejnych zdjęć, niezależnie czy to pomieszczenie zamknięte, czy może plener. Często fotograf specjalizujący się w tego typu zdjęciach posiada szeroką ofertę pakietów promocyjnych, w przypadku wybrania u niego przez narzeczonych więcej niż jednej sesji. Zaufana i wcześniej poznana osoba pozwoli na odkrycie przez parę w pełni swoich uczuć. Co ważne, miło spędzony czas, pozwoli zmniejszyć ewentualny stres związany z przygotowaniami do ślubu.

Sprawdź!
Sennik zdrada partnera, partnerki lub przyjaciela. Jak interpretować prawidłowo znaczenie marzeń sennych?

Sesja narzeczeńska, a reportaż ślubny

Reportaż ślubny, jak wiadomo jest filmem, gdzie przez specjalistów montowane są urywki nagrań ze ślubu, wesela, a często również z sesji zdjęciowej. Może mieć krótszą formę przypominającą teledysk lub nieco dłuższą. Historia opowiadająca miłość dwóch osób będzie kompletna i opowiedziana w całości dzięki ukazanym prawie wszystkim etapom związku, zaczynając od narzeczeństwa. Wyjątkowe i eleganckie kreacje, jakie można założyć na sesję narzeczeńską, mogą podkreślić doniosłość pięknych chwil w czasie tych wszystkich sesji. Fotograf ślubny z pewnością wie, co robi, czego uwieńczeniem będzie wzruszająca pamiątka.

Sesja narzeczeńska – do czego może się przydać?

Fotografia jest zazwyczaj ozdobą i pamiątką w albumie lub ozdobnej ramce. Niewiele osób wie, że można wykorzystać zdjęcia do wielu innych rzeczy. Wiele osób można wykonać we własnym zakresie, tworząc oryginalne i co ważne, spersonalizowane rzeczy.

Personalizowane zaproszenia na ślub

Niewielki koszt wykonania takiego zaproszenia zachęci niejednego. Pewnym jest fakt, że będzie to niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju projekt. Goście będą zachwyceni, widząc, ile pracy włożyli w przygotowania narzeczeni. Dzięki dostępnym wielu programom czy aplikacjom można nawet samemu wykonać takie prace. Wystarczy następnie go przesłać do wybranej drukarni. Drugą opcją jest zlecenie wszystkich tych zadań firmie specjalizującej się w projektowaniu oraz druku.

Prezent dla rodziców

Podczas każdego wesela przychodzi moment pełen wzruszeń, czyli podziękowania rodzicom. Dzięki nim Młodzi pojawili się na świecie, a przecież to życie i pielęgnowanie w nim miłości jest największą wartością. Często Młode Pary dziękują poprzez wręczenie kosza z rozmaitościami, kwiatów, czy słodyczy. Jednak obok kwiatów warto postawić na coś nietypowego i wykonanego personalnie tylko dla rodziców. Jedynie wyobraźnia może być tu ograniczeniem. Co może być takim upominkiem wręczonym na sali weselnej?

Sprawdź!
Wyjście z kościoła młodej pary. Jak uświetnić tę wyjątkową chwilę?

Są to:

 • zdjęcia w ramce, albumie, foto książce;
 • drzewo genealogiczne;
 • serce z fotografią, a wokół niej małe drewniane serca z napisanymi słowami, za co młodzi rodzicom dziękują.

Ozdobienie sali

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mogą sprawdzić się idealnie jako ozdoba na sali weselnej. Można umieścić fotografię na okładce księgi gości, gdzie wpisuje się życzenia, bądź również wkleja zdjęcia, w przypadku wynajętej na wesele fotobudki. Podobnie można przygotować przeźroczystą skrzynkę na podpisy gości. Ozdabia się ją fotografią zakochanych, a obok kładzie się drewniane serduszka czy inne drobne elementy, które uczestnicy zabawy podpiszą oraz wrzucą do środka. Zdjęcie Młodych może idealnie się przydać podczas przygotowywania tablicy z opisanym rozsadzeniem gości przy stołach. Ostatni, lecz bardzo ważny element często spotykany na sali weselnej, to magnes ze zdjęciem, bądź inne drobne podziękowanie dla gości za ich obecność.

Pomysły na sesję narzeczeńską

W przypadku, kiedy fotografia ślubna będzie wykonywana w plenerze, warto, aby sesja narzeczeńska odbyła się w podobnym miejscu. Klimat obu sesji powinien być podobny, aby całość była spójna i opowiadała jedną historię. Plener ślubny czy narzeczeński to jeden z ciekawszych pomysłów na wykonanie fotografii. Różnorodność krajobrazów, pozwala na dopasowanie otoczenia idealnie do zakochanej pary. Niezależnie od miejsca sesji, warto pamiętać o tak zwanej złotej godzinie. Jest to nic innego, jak moment przed tym, gdy pojawia się wchód i zachód słońca, dzięki czemu każde zdjęcie wygląda bajecznie, nie z tej ziemi.

Sprawdź!
Sesja ślubna w lesie – wyjątkowa pamiątka dla pary młodej. Jak się do niej przygotować? Sprawdź w artykule!

Gdzie może odbyć się sesja narzeczeńska?

 1. Wiele Par Młodych wyjeżdża nad morze, jezioro, czy w góry, aby wykonać zdjęcia, a jednocześnie odpocząć od intensywnego czasu przygotowywania do ślubu.
 2. Ciekawym pomysłem jest wykonanie fotografii w centrum miasta, bądź w miejscach ważnych dla narzeczonych. Na przykład tam, gdzie najczęściej chodzili na randki, bądź to, gdzie spotkali się pierwszy raz.
 3. Ulubione miejsce pary, gdzie mogą się oni czuć swobodnie.
 4. Jeśli już taki posiadają, to sprawdzi się idealnie ich wspólny dom, czy mieszkanie, gdzie nie będą czuć skrępowania.

Sesja narzeczeńska – co będzie przydatne?

Ubrania muszą być wygodne, ale istotne jest, aby były dopasowane do miejsca wykonywanych zdjęć. Suknia, czy inny strój, powinien być dobrze dobrany do urody pozujących osób. Fotografowie zalecają zabranie na sesję narzeczeńską kilku kreacji, aby w razie potrzeby coś zmienić i w efekcie otrzymać fotografie idealne. Przedmioty, takie jak koc w przypadku wykonywanych zdjęć na łące, czy parasol do sesji w deszczu, to jedne z wielu podstawowych pomysłów na to, co warto mieć ze sobą. Makijaż przyszłej żony powinien być naturalny, tak, aby podkreślał jedynie jej urodę.

Co może się również przydać?

Choć sama miłość i gładkie tło za zakochanymi by wystarczyły, to dodatkowe gadżety, mogą w ciekawy sposób podkreślić wyjątkowość sytuacji.

Warto zabrać na sesję narzeczeńską:

 • balony;
 • rowery;
 • kosz piknikowy;
 • tiule, bądź inne zwiewne materiały;
 • owoce i warzywa sezonowe;
 • ulubione przedmioty, podkreślający pasję i zainteresowania Młodych (gitara, piłka itp.).
Sprawdź!
Swaćba, czyli słowiańskie wesele. Zwyczaje, symbolika i przebieg ceremonii

Podsumowanie

Należy pamiętać, aby zaplanować wszystko oraz wybrać miejsce na sesję z odpowiednim wyprzedzeniem. Trzeba liczyć się z tym, że godzina to za mało. Najczęściej trwa sesja narzeczeńska około trzech godzin. Cena zależy od wielu czynników, dlatego nie można jej jednoznacznie określić. Niezależnie od miejsca wykonania oraz wykorzystanych rekwizytów, sesja przedślubna przedstawi waszą miłość, co jest w tym wszystkim najważniejsze. Pewne jest to, że album ze zdjęciami bądź inna forma przedstawienia zdjęć m, to będzie cudowna pamiątka.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Niespodzianka na wesele

Niespodzianka na wesele – pomysły, inspiracje na zaskoczenie nowożeńców i gości

Next Article
rozwód kościelny

Rozwód kościelny – niezbędne informacje i porady związane z procesem o uznanie nieważności małżeństwa

Related Posts