Sesja buduarowa – wszystko, co powinnaś wiedzieć o sesji kobiecej

Sesja buduarowa to nie tylko stylizacja ze zmysłową bielizną i wyszukane pozy. Ważne jest także miejsce, w którym się ją wykonuje. Powinno być ono klimatyczne, intymne, pasować wystrojem do modelki i zapewnić jej dużą dozę komfortu.
Alicja Kamińska
Sesja buduarowa

Sesja buduarowa to jeden z najbardziej ekskluzywnych, a jednocześnie owianych tajemnicą, obszarów fotografii. W umysłach wielu kobiet istnieje błędne wyobrażenie, że jest to naga sesja erotyczna, do której potrzeba ogromnej pewności siebie i figury modelki. W rzeczywistości, buduarowa sesja zdjęciowa jest dla każdego – jej efekty mogą pozostać tylko dla ciebie lub dla twojego partnera, a cały proces z pewnością zbuduje w tobie większą akceptację własnego ciała. Co więcej, wcale nie musisz się rozbierać. Często pozuje się w bieliźnie, a nawet koszuli lub swetrze.

Czym jest buduarowa sesja kobieca?

Buduar to już nieco przestarzały termin, który oznacza przytulny, elegancki pokój pani domu. W dużych posiadłościach było to miejsce, w którym kobieta mogła się odprężyć i pobyć w ciszy we własnym towarzystwie. Konotacja tego wyrazu z prywatną przestrzenią kobiety z czasem zrodziła też jego inne znaczenie. Od XX wieku, pojęcie „buduar” wstąpiło do świata fotografii, jako określenie intymnej, zmysłowej fotografii. Niekoniecznie chodzi tu o nagie lub wyzywające kadry. Sesja buduarowa powinna stworzyć dla modelki przestrzeń, by zagłębić się we własną sensualność i na nowo odkryć piękno swojego ciała.

Kobieca sesja sensualna – u profesjonalnego fotografa czy samodzielnie?

Zdjęcia, które zrobisz samodzielne lub z pomocą kogoś bliskiego nigdy nie będą równać się tym, które otrzymasz od doświadczonego fotografa. Jeżeli chcesz podarować prezent narzeczonemu lub mężowi, zdecydowanie lepiej postawić na wizytę u profesjonalisty. Jeśli wybierzesz do tego odpowiednią osobę, sama też z tego skorzystasz. Kobiety po sesji buduarowej dzielą się takimi wrażeniami:

 • możliwość ujrzenia się w najlepszej, lecz wciąż prawdziwej odsłonie;
 • odkrycie swojej kobiecości całkowicie na nowo – szczególnie, jeśli drzemała, ukryta pod codziennym pędem i obowiązkami;
 • większa pewność siebie i poczucie własnej wartości;
 • radość z poświęcenia czasu samej sobie;
 • satysfakcja i motywacja spowodowane wyjściem ze swojej strefy komfortu i zrobienia czegoś odważnego, ze wspaniałym rezultatem;
 • wyjątkowe uczczenie ważnego etapu w życiu – np. zaręczyn, ślubu i wesela, zostanie mamą, uzyskania efektów z długotrwałą pracą nad swoim ciałem, czy nawet awansu, nowej pracy lub własnych urodzin.
Sprawdź!
Przesądy ślubne – sprawdź, które zabobony weselne przynoszą szczęście, a na co lepiej uważać

Sesja buduarowa – gdzie ją wykonać?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, sesja buduarowa wywodzi się od damskiego buduaru. Z założenia, nie może więc zostać wykonana gdziekolwiek. Oczywiście mało kto posiada w swoim domu prawdziwy „buduar”. Ważne jednak, aby nie było to żadne zimne, neutralne pomieszczenie, ani też plener. Powinno być to miejsce klimatyczne, tworzące tajemnicze, czy nawet lekko sugestywne tło dla pozującej modelki.

Niektóre studia fotograficzne są do tego w całości przystosowane lub posiadają przynajmniej jedno tego typu pomieszczenie. Niektórzy decydują się też na hotelowe pokoje, własne mieszkanie, czy nawet wynajęcie bardziej wyjątkowego miejsca, np. apartamentu w pałacyku. Idealne miejsce na sesję buduarową zapewnia komfort i intymność, dzięki którym bez problemu się rozluźnisz. Dobry apartament do zdjęć buduarowych odznacza się:

 • ładnym urządzeniem – wszystkie meble i dekoracje powinny ze sobą współgrać, by razem tworzyć wyjątkowy klimat;
 • przestronnością – zapewnia to wygodę fotografa i możliwość uzyskania różnorodnych ujęć;
 • wpadaniem do środka światła dziennego, ewentualnie możliwością zamontowania specjalnych lamp fotograficznych;
 • optymalna byłaby też obecność kilku pokoi, by umożliwić tym samym więcej opcji na różne kadry.

Zmysłowa sesja kobieca buduarowa – co jeszcze warto wiedzieć?

Właściwie wcale nie musisz specjalnie przygotowywać się do takiej sesji fotograficznej. Jeżeli wybrałaś opcję z wizażystką, nie maluj się wychodząc z domu. W przeciwnym razie uzgodnij wcześniej z fotografem, jaka fryzura i makijaż sprawdzą się najlepiej w twoim przypadku. Fotografia buduarowa ma na celu wydobyć z ciebie to co najlepsze – naturalne piękno. Nie warto więc przesadzać, ani kreować z siebie całkiem inną postać.

Sprawdź!
Miesiąc miodowy – jak dobrze spędzić wspólny czas po ślubie?

Warto jednak nieco o siebie zadbać, by obudzić w sobie odwagę i większą pewność siebie. W ramach przygotowań polecamy:

 • wykonać peeling całego ciała;
 • zadbać o nawilżenie skóry, by wyglądała na gładką i zadbaną;
 • wykonać depilację miejsc, które będą odkrywane;
 • zabranie ze sobą 2-3 kompletów bielizny i różnych dodatków, z którymi będzie można eksperymentować – mogą to być pończochy, body, gorsety, a także zwykłe i bardziej subtelne elementy;
 • rozluźnienie się – pamiętaj, że to ty wyznaczasz granice, decydujesz o tym ile chcesz pokazać i kto zobaczy efekt końcowy. Nie obawiaj się też samym pozowaniem. W obiektywie profesjonalnego fotografa każdy będzie wyglądał pięknie. Specjalista pomoże ci się ustawić i udowodni ci, że nikt nie jest niefotogeniczny.

Sesja buduarowa to świetny pomysł na prezent – dla samej siebie lub dla swojego partnera. Wiele kobiet decyduje się na wykonanie takich zdjęć przed ślubem, w białej bieliźnie, aby upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie. Pamiętaj, że nie w tym żadnych powodów do obaw, stresu ani wstydu. Po wejściu do specjalnie przygotowanego atelier i wstępnej rozmowie z profesjonalnym fotografem, wszelkie niepewności same z ciebie znikną. Po takiej sesji przekonasz się, że jesteś pełna kobiecej zmysłowości!

Zobacz także:
Sprawdź!
Pierwszy taniec weselny – stwórz wspomnienia pełne gracji
Archiwum: październik 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
sennik wesele

Sennik wesele – co oznacza sen o weselu? Zły czy dobry znak?

Next Article
makijaż na wesele dla brunetek

Makijaż na wesele dla brunetek – jak uwydatnić naturalne piękno?

Related Posts