Słowa przysięgi małżeńskiej – stawiać na tradycję, czy samemu je napisać? Sprawdź przydatne informacje!

Podczas przygotowywań do ślubu może pojawić się pomysł na to, aby samodzielnie napisać słowa przysięgi małżeńskiej. W wielu przypadkach może to być interesująca opcja. Sprawdź ciekawe informacje na ten temat, które mogą ci się przydać!
Alicja Kamińska
słowa przysięgi małżeńskiej

Wiele osób bardzo ceni sobie spersonalizowane rozwiązania. Dotyczy to również sfery dotyczącej organizacji ślubu. Niejednokrotnie pojawiać się może pytanie o to, czy słowa przysięgi małżeńskiej przyjęte zwyczajowo za wzorzec tego wyznania są obowiązkowe do wypowiadania na własnej ceremonii. Niektórzy z pewnością bowiem chcieliby samodzielnie stworzyć taką treść na potrzeby swojej uroczystości. Dowiedz się więcej na ten temat!

Czy istnieje obowiązkowy wzór przysięgi?

Mnóstwo ludzi przyzwyczaiło się już do tradycyjnego wzorca obejmującego słowa przysięgi małżeńskiej i wręcz nie wyobrażają sobie bez niego własnej ceremonii. Ci, którzy lubią eksperymentować i tworzyć, z pewnością mogliby mieć jednak ochotę na napisanie własnej formuły. Jest to jak najbardziej możliwe! Można wykorzystać wyłącznie swój tekst na ślubie cywilnym. Na ceremonii kościelnej trzeba wypowiedzieć standardową przysięgę, a własne wariacje mogą stanowić jedynie jej uzupełnienie i są traktowane jako dodatek.

Tradycyjne słowa przysięgi małżeńskiej – kiedy mogą się sprawdzić?

Trzeba mieć na uwadze to, że nie każdy lubi popisywać się swoimi umiejętnościami w sferze tworzenia tekstu. Są też osoby, które po prostu nie czują się na siłach, aby podejmować tego rodzaju wyzwanie w odniesieniu do tak poważnej uroczystości, jaką są zaślubiny. W takich sytuacjach tradycyjne słowa przysięgi małżeńskiej mogą okazać się świetnym rozwiązaniem. Jest to bowiem gotowa formuła, którą trzeba po prostu wypowiedzieć na głos.

Sprawdź!
Jaki kolor przewodni najbardziej pasuje na wesele? Myślisz, że biel? To zobacz, jak może wyglądać czarny ślub

Samodzielne pisanie przysięgi – dlaczego to ciekawa opcja?

Stworzenie słów przysięgi samodzielnie może być naprawdę wspaniałą przygodą, a także okazją do tego, aby w naprawdę podniosłej atmosferze powiedzieć ukochanej osobie to, co pragnie się jej przekazać. Na co dzień zdarza się, że brakuje odwagi, aby w pełni wyrażać swoje uczucia, a ślub jest ku temu doskonałą okazją.

Zarówno przy wykorzystaniu tradycyjnych, jak i samodzielnie opracowanych słów przysięgi ceremonia zaślubin jest wielkim wydarzeniem w życiu pary młodej. Warto zastanowić się nad tym, jakie ma się preferencje w tym zakresie. Własna formuła może być ciekawym urozmaiceniem uroczystości, podczas gdy standardowa wersja to propozycja dla osób przywiązanych do tradycji.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
najmodniejsze pierścionki zaręczynowe

Czy warto stawiać na najmodniejsze pierścionki zaręczynowe? Sprawdź ciekawe informacje, które mogą ci się przydać!

Next Article
prezent dla świadków

Prezent dla świadków jako wyraz podziękowania za pomoc w organizacji ślubu – sprawdź, co para młoda może dać świadkom!

Related Posts