Ślub z lalką, czyli dość nietypowy związek małżeński

Czy ślub z lalką jest możliwy? Jak pokazują przypadki z całego świata, w niektórych krajach w związek małżeński można wejść z nieożywionymi partnerami. Czy w Polsce takie małżeństwo jest legalne?
Rafał Laskowski
Ślub z lalką

W Australii jedna z kobiet poślubiła most, a w Japonii doszło do zawarcia związku małżeńskiego z hologramem. Można powiedzieć, że miłość nie zna granic, podobnie jak ludzka wyobraźnia. Co zatem z lalką? Czy ślub z lalką jest możliwy? Choć zabrania tego polskie prawo, taka sytuacja miała miejsce w Kazachstanie.

Ślub z lalką w Polsce – dlaczego nie można zawrzeć takiego związku małżeńskiego?

Polskie prawo w kontekście zawierania związków małżeńskich jest dość rygorystyczne. Przed urzędnikiem stanu cywilnego, jak i na kościelnym kobiercu naprzeciw siebie mogą stanąć jedynie kobieta oraz mężczyzna.

Polskie prawo kategorycznie zabrania zawarcia związków małżeńskich osobom tej samej płci, jak i z obiektami nieożywionymi, do jakich zalicza się lalka. Ślub z lalką jest zatem w Polsce niemożliwy, co nie oznacza, że nie można takiego ślubu wziąć w innych zakątkach świata.

Głośne, nietypowe małżeństwa – kazachski ślub z lalką

Choć w Polsce zawarcie związku małżeńskiego z lalką nie jest możliwe, na świecie dochodzi do innych, nieco bardziej ekscentrycznych małżeństw. Głośnym echem w mediach odbił się japoński ślub z hologramem. Równie wielkim zainteresowaniem cieszy się związek małżeński kazachskiego kulturysty z lalką.

Jurił Tołoczko jest kulturystą z Kazachstanu, który w 2019 roku wziął ślub z lalką Margo. Tamtejsze prawo nie zabrania ślubu z lalką, a jedynym wymogiem jest zgoda obojga partnerów, którzy ukończyli 18 lat.

Sprawdź!
Sennik ślub – co może symbolizować sen o ślubie? Jak interpretować własny ślub we śnie lub wesele kogoś innego?

Ślub z lalką – jak potoczyły się losy kazachskiego kulturysty?

Kazachski ślub z lalką odbił się szerokim echem w mediach na całym świecie, a Jurił Tołoczko swoje życie z lalką relacjonuje na swoim profilu na Instagramie. Margo, którą poślubił kazach jest zaawansowanym modelem seks–lalki, która nie tylko ma wbudowaną funkcję mówienia, ale dodatkowo jest podgrzewana.

Niekonwencjonalny ślub kazachskiego kulturysty nie spotkał się z ciepłym przyjęciem internautów, choć nadal konto na Instagramie cieszy się dużą popularnością.

Według informacji podanych na profilu kazachskiego sportowca, niedawno doszło do rozwodu pomiędzy nim, a lalką Margo. Jurij Tołoczko w tej chwili jest w związku z dwiema innymi lalkami – Luną oraz Lolą.

Reakcja świata na ślub z lalką kazachskiego kulturysty pokazuje, że pomimo ogromnej odwagi, ten rodzaj ekstrawaganckich i kontrowersyjnych związków jeszcze przez długi czas nie uzyska społecznej aprobaty. Choć w wielu krajach na świecie ślub z nieożywionymi obiektami jest możliwy, warto zadać sobie pytanie, czy są one wynikiem prawdziwej miłości, czy jedynie chęcią zdobycia popularności w mediach społecznościowych. Z pewnością miłość nie zna granic i potrafi być ślepa, ale uczucie powinno być obustronne, by każdego dnia móc celebrować wspólne chwile i czułości.

Zobacz także:
Sprawdź!
Ślub humanistyczny w Polsce – na czym polega i dlaczego stał się popularny? Sprawdź!
Archiwum: lipiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
starosta weselny

Starosta weselny – kim jest ta tajemnicza postać, która pilnuje przebiegu całego wesela?

Następny artykuł
niestandardowe atrakcje weselne

Niestandardowe atrakcje weselne – oryginalne pomysły na weselne zabawy!

Zobacz też