Ślub w Vegas – jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć ślub w las Vegas? Sprawdź!

Ślub w Vegas to ciekawa forma na zawarcie małżeństwa. Chyba każdy słyszał o takiej możliwości. Jednak pojawia się kilka bardzo ważnych pytań. Jak wziąć ślub w Vegas? Kto może to zrobić? Czy taki ślub jest ważny w Polsce? Sprawdź!
Alicja Kamińska
ślub w las vegas

Szybki ślub w Las Vegas to motyw, który bardzo często przewija się w różnych filmach. Z tej opcji na zawarcie małżeństwa skorzystało także wiele gwiazd światowej sławy. Jednak czy to jest takie proste, jak wszystkim się wydaje? Czy można zawrzeć małżeństwo w Vegas dosłownie w kilka minut? Nie do końca tak to wygląda, są pewne formalności, których nie można pominąć, ale jest to znacznie szybsza opcja niż tradycyjny ślub w Polsce. W dalszej części artykułu dowiesz się także, ile kosztuje zorganizowanie takiej ceremonii oraz które gwiazdy zdecydowały się na wyjątkowy ślub w Las Vegas!

Kilka słów o Las Vegas w USA

Mówi się, że Las Vegas to miasto grzechu. Z pewnością jest w tym trochę prawdy, gdyż to miasto bardzo rozrywkowe. Na każdym kroku kuszą ogromne kasyna, luksusowe hotele i wiele innych atrakcji. 

To interesujące miasto słynące również z szybkich ślubów udzielanych przez osobę w przebraniu Elvisa Presleya. W tym wyjątkowym i szalonym miejscu jest około 50 kaplic, w których można wziąć ślub. Warto dodać, że nie tylko śluby cieszą się tu sporym powodzeniem, rozwody również. Zarówno procedura ślubu, jak i rozwodu jest znacznie uproszczona w mieście grzechu. 

Las Vegas to miasto przyciągające poszukiwaczy wrażeń, miłośników dobrej rozrywki i szalonych przygód. Wiele zakochanych par marzy o tym, aby wziąć ślub w tym mieście.

Sprawdź!
Ślub konkordatowy – dokumenty niezbędne do zawarcia małżeństwa. Sprawdź, co będzie Ci potrzebne!
ślub w las vegas - kilka słów o las vegas w usa

Jak wziąć ślub w Las Vegas?

Jak wziąć szybki ślub? Myśląc o ślubie w Las Vegas z pewnością masz w pamięci szybki ślub pod wpływem alkoholu, który zawiera się spontanicznie w kilka minut. Taki obraz widzimy w filmach, jednak nie do końca jest on zgodny z prawdą. Jeśli chcesz zawrzeć małżeństwo w Las Vegas musisz dopilnować kilku formalności. Cała procedura jest znacznie uproszczona i wszystko da się załatwić w jeden dzień. 

Pierwszym krokiem jest uzyskanie licencji na ślub. Jak to zrobić? Należy się udać do Marriage Bureau Clerk Country i wypełnić odpowiedni formularz. Oczywiście można to również zrobić online, co jest sporym ułatwieniem. To jednak nie wszystko, abyście mogli wziąć ślub w Vegas, musicie przedstawić dokument ze zdjęciem potwierdzający pełnoletność, przyszli małżonkowie nie mogą być spokrewnieni. Otrzymana licencja jest ważna przez rok, tyle czasu macie na zorganizowanie ceremonii. Jednak większość par decyduje się na ślub jeszcze tego samego dnia. Kolejny krok to udanie się do wybranej kapliczki i złożenie przysięgi małżeńskiej. Jak widzisz, zawarcie małżeństwa w Las Vegas jest bardzo proste, dlatego wiele par marzy o takim szybkim, prostym, ale i wyjątkowym ślubie. 

ślub w las vegas - jak wziąć ślub w las vegas

Ślub w Vegas – czy jest ważny w Polsce?

Zastanawiasz się pewnie, czy ślub w Las Vegas będzie również ważny w Polsce. Oczywiście! Jednak po powrocie do kraju trzeba złożyć wniosek o przetłumaczenie dokumentu o zawarciu małżeństwa. Dokument musi być przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego lub konsula. Następnie trzeba go dostarczyć do Urzędu Stanu Cywilnego. Wstąpienie w związek małżeński w Vegas wywołuje również skutki prawne w Polsce.

Sprawdź!
Ślub humanistyczny w Polsce – na czym polega i dlaczego stał się popularny? Sprawdź!

Ślub w Vegas – ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za ślub w Vegas? Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę koszty biletów lotniczych, zakwaterowania, wyżywienia i pieniędzy na różne atrakcje. Natomiast koszt samego ślubu to od kilkunastu do nawet kilkuset dolarów. Jest to cena orientacyjna, gdyż wszystko zależy od tego, na jaką dokładnie ceremonię się zdecydujecie, czy skorzystacie z dodatkowych usług w postaci sesji fotograficznej, jaki będzie wasz strój itd.  

Ceremonia ślubna w Vegas może wyglądać dokładnie tak, jak sobie wymarzycie, nie ma tu właściwie żadnych ograniczeń. Ceremonia w stylu hawajskim, a może baśniowy ślub? Decyzja należy do ciebie!

Bardzo ciekawą opcją są również śluby drive-thru. Wystarczy podjechać do specjalnego okienka, podobnego do tego w znanych fast foodach i tam złożyć przysięgę małżeńską. Nie musicie nawet wysiadać z samochodu! Po tej małej ceremonii otrzymacie certyfikat potwierdzający zawarcie małżeństwa. To nieco tańsza opcja. 

ślub w las vegas - ile kosztuje

Celebryci, którzy wzięli ślub w Vegas!

Ślub w Vegas to marzenie wielu par, także celebrytów z Polski i USA. Jedną z najciekawszych historii, jeśli chodzi o ślub w Vegas, jest ceremonia Britney Spears i Jasona Allena Alexandra. Para postanowiła powiedzieć sobie sakramentalne tak już trzy dni po zaręczynach. Britney ubrana w dżinsy i t-shirt o piątej rano szła do ołtarza z ukochanym. Jednak to małżeństwo przetrwało zaledwie pięćdziesiąt pięć godzin! Szybki rozwód zakończył tę historię. 

Inne pary, które zdecydowały się na szybki ślub to: Angelina Jolie i Billy Bob Thorton, Joe Jonas i Sophie Turner, Cindy Crawford i Richard Gere, Shia LaBeouf i Mia Goth, Pamela Anderson i Rick Salomon, Bruce Willlis i Demi Moore. Nie tylko współczesne gwiazdy decydowały się na tak odważny krok. W 1966 roku w Las Vegas ślub wzięli Frank Sinatra i Mia Farrow. Najpopularniejszą kaplicą wybieraną przez gwiazdy była Little White Wedding Chapel.

Sprawdź!
Ślub w namiocie – jak zorganizować ślub i wesele w plenerze?

Jeśli chodzi o polskie gwiazdy, ślub w Vegas wzięła między innymi Natalia Siwiec z ukochanym, Michał Wiśniewski i Anna Świątczak. 

Ślub w Las Vegas to z pewnością ciekawa przygoda i szansa na zawarcie małżeństwa na całe życie. Niektóre pary przetrwają kilka miesięcy, a inne kilkadziesiąt lat. Nie ma znaczenia, czy małżeństwo zostało zawarte w Las Vegas, czy w Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce. 

Jeśli marzył ci się ślub w Las Vegas w Nevadzie, już wiesz, o jakich formalnościach należy pamiętać. Organizacja ślubu w Las Vegas jest bardzo prosta! Masz też pełną dowolność, jeśli chodzi o przebieg ceremonii, jej styl, a także stroje. Ogranicza cię jedynie wyobraźnia. Piękna ceremonia w światowej Stolicy Ślubów jest w zasięgu ręki. Zawarcie związku małżeńskiego i wszystkie przygotowania zajmą zaledwie jeden dzień. To może być świetna przygoda, która pozwoli wam stworzyć wspaniałe wspomnienia na całe życie. Po ceremonii czas na cudowny miesiąc miodowy w USA!

Zobacz także:
Sprawdź!
Deszcz w dniu ślubu - jak sprawić, żeby nie zepsuł tego wyjątkowego dnia?
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
wesele w pałacu

Wesele w pałacu – wybierz wyjątkowe miejsce i zorganizuj ślub, jak z bajki!

Następny artykuł
wesele w górach

Wesele w górach – jak zorganizować wyjątkowe góralskie wesele?

Zobacz też