Jak urządzić wiejskie wesele? Sprawdź sprawdzone porady!

Wiejskie klimaty wracają do łask, a osób pragnących obchodzić w sielskiej scenerii najważniejsze wydarzenia swego życia nie brakuje. Chcesz do nich dołączyć? Zobacz, jak urządzić wiejskie wesele!
Alicja Kamińska
wiejskie wesele

Wiejskie wesele niesie za sobą wiele korzyści. To szansa na połączenie tradycji z dobrą zabawą i nacieszenie się świeżym powietrzem. Odpowiednio zorganizowane, zapewnia możliwość zapełnienia stołów produktami od lokalnych rolników. O czym musisz pamiętać w trakcie przygotowań do takiej imprezy? 

Jak urządzić wiejskie wesele? 

Na początku musisz zastanowić się nad tak ważnymi sprawami, jak stroje oraz wybór sali weselnej

Wesele na wsi a stroje 

Jeśli chcesz wpisać się w wiejski styl, postaraj się nawiązać do strojów regionalnych. Marzysz o ślubie na Kaszubach czy Podhalu? Postaraj się wypożyczyć tradycyjne stroje ludowe. Nie masz takiej możliwości? Postaw na płócienną koszulę z takimi samymi spodniami i białą, prostą sukienkę, którą ozdobisz kwiatami z pobliskich łąk.

Jak wybrać salę na wiejskie wesele? 

Restauracja czy remiza strażacka? Wesele na wsi wcale nie musi tak wyglądać! 

Nie chcesz korzystać z utartych rozwiązań? Postaw na wiejskie wesele w stodole! Niepowtarzalny klimat, długie stoły, spora przestrzeń dla muzyków i gości pragnących potańczyć – oto największe korzyści z takiego rozwiązania. 

Tradycja i nowoczesność 

Jak urządzić wiejskie wesele, by dobrą zabawę połączyć z tradycją? Masz całkiem sporo możliwości. Pamiętaj, że dawne wesele wiejskie było ważnym wydarzeniem dla całej lokalnej społeczności, a do weselnych przygotowań angażowano wszystkich sąsiadów. Zatrzymywanie weselnego pochodu, zabawy połączone z regionalnymi przyśpiewkami – to tradycje, dzięki którym wiejskie wesele z pewnością nie będzie nudną imprezą. 

Sprawdź!
Czego nie robić na weselu? Sprawdź nasze porady, jak nie popełnić faux pas, a jednocześnie świetnie się bawić! 

Stroje, wystrój weselnej sali i scenariusz imprezy to ważne sprawy, nie możesz jednak zapomnieć o menu. Jak ma wyglądać stół wiejski na wesele? Przede wszystkim powinien uwzględniać obecność tych produktów, które pochodzą od miejscowych gospodarzy. Na stronie Agropedia.pl znajdziesz wyjątkowe opisy ziół i warzyw, które świetnie sprawdzą się na tradycyjnym wiejskim stole.

Po jakie produkty pary młode urządzające wesele w stylu wiejskim sięgają dziś najchętniej? Popularnością cieszą się kaszanki i twarogi, lokalne potrawy (np. żurek lub kwaśnica) oraz trunki, takie jak śliwowica czy regionalne nalewki. 

Wiesz już, jak urządzić wesele w wiejskim stylu i na czym się skupić podczas planowania takiej uroczystości. Da ci to sporo satysfakcji i pozwoli spędzić ten ważny dzień w wyjątkowych okolicznościach.

Zobacz także:
Archiwum: styczeń 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
atrakcje dla dzieci na weselu

Atrakcje dla dzieci na weselu – jak je przygotować? Sprawdzone gry i zabawy dla najmłodszych biesiadników

Następny artykuł
wystrój kościoła na ślub

Wystrój kościoła na ślub – jak udekorować miejsce ceremonii ślubnej?

Zobacz też